З 1 травня 2019 року в повному обсязі введено в дію Закон України від 09.11.2017 №2189 «Про житлово–комунальні послуги», яким визначено нову класифікацію житлово-комунальних послуг; передбачено нову систему взаємовідносин, що виникають у процесі надання та споживання цих послуг, передбачено різні моделі договірних відносин у сфері комунальних послуг, а також визначено особливості укладання, зміни і припинення договорів про надання послуг у багатоквартирному будинку та інше.

Законом передбачено, що до дати набрання чинності договорами про надання комунальних послуг, укладеними за правилами, визначеними цим Законом, договори про надання комунальних послуг, які укладені до введення в дію цього Закону (тобто до 1.05.2019), зберігають чинність. Нові договори про надання комунальних послуг між споживачами та виконавцями цих послуг мають бути укладені протягом одного року з дати введення в дію цього Закону (тобто до 01.05.2020).

Законом встановлено, що не пізніше ніж 01.05.2020 співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг.

У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не приймуть рішення про вибір моделі договірних відносин з виконавцями комунальних послуг до 1 травня 2020 року між виконавцем та кожним співвласником укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги відповідно до ч.7 ст.14 цього Закону.

13 серпня 2019 року набула чинності постанова Кабінету міністрів України від 05.07.2019 р. №690 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення».

Зі змістом означеної Постанови можливо ознайомитися тут

Про прийняте рішення про вибір моделі договірних відносин співвласникам необхідно повідомити КП «Облводоканал» ЗОР до 01.05.2020р. шляхом надання протоколу зборів співвласників, оформленого відповідно чинного законодавства.

У разі прийняття співвласниками (уповноваженим органом управління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) рішення про укладання колективного договору про надання комунальних послуг, рішення, прийняте у встановленому законом порядку, обов’язково має визначати умови укладання та виконання такого договору, в тому числі, але не виключно:

а) уповноважену особу, яка від імені та за рахунок співвласників укладає та виконує колективний договір про надання комунальних послуг;

б) порядок ведення уповноваженою особою обліку обсягу спожитих комунальних послуг та їх оплати, у тому числі стосовно кожного співвласника;

в) порядок та умови здійснення уповноваженою особою розподілу між співвласниками обсягу спожитої комунальної послуги відповідно до законодавства;

г) визначення та порядок фінансування витрат уповноваженої особи, пов’язаних з укладенням та виконанням колективного договору про надання комунальних послуг;

ґ) порядок перерахування співвласниками на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, відкритий уповноваженою особою, коштів для оплати спожитих обсягів комунальної послуги.