КП «ОБЛВОДОКАНАЛ» ЗОР оголошено відкриті торги на закупівлю шафи керування з пристроєм перетворення частоти для керування двома насосними агрегатами за кодом ДК 021:2015 – 31210000-1 - Електрична апаратура для комутування та захисту електричних кіл

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. №710 «Про ефективне використання коштів» (у редакції постанови Кабінету Міністрів від 16 грудня 2020 р. № 1266) КП «ОБЛВОДОКАНАЛ» ЗОР надається обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення.

Назва предмета закупівлі:

Шафа керування з пристроєм перетворення частоти для керування двома насосними агрегатами за кодом ДК 021:2015 – 31210000-1 - Електрична апаратура для комутування та захисту електричних кіл (31211110-2 Щити керування)

ідентифікатор закупівлі: U UA-2021-09-14-003171-b

Обґрунтування технічних і якісних характеристик предмета закупівлі:

Частотний перетворювач, автоматичний регулятор частоти, призначений для перетворення вхідної напруги 110В / 220В / 380В частотою 50-60 Гц, у вихідну імпульсну напругу з частотою від 0 Гц до 400 Гц та формування в обмотках двигуна синусоїдального струму регульованої амплітуди і частоти та відповідно - плавної зміни обертів електродвигуна. У звичайних умовах, коли робота електродвигуна контролюється звичайним аналоговим пультом, система не має можливості динамічно підстроювати свої робочі параметри під зміну режиму експлуатації. Це призводить до різких стрибків споживаної потужності в ті моменти, коли на пульт надходить сигнал про критичне значення параметра. Такий режим експлуатації вразливий для електродвигунів через більш ніж 30% струмових перевантажень при моментальному їх запуску, що істотно скорочує термін їх служби. Більш того, в такій ситуації система змушена працювати на повну потужність протягом усього часу включення, втрачаючи тим самим більшу частину потужності даремно - на опір середовища і в теплоту, а не виробляючи корисну роботу. І тільки після досягнення максимального заданого значення відслідковується параметр, з пульта подається сигнал про відключення. Таким чином, електродвигуни постійно працюють в режимі мінімального ККД, витрачаючи від 40% до 70% енергії даремно і не забезпечуючи гладкої і безперервної роботи системи за заданому параметру, витрачаючи при цьому свій життєвий ресурс у 5 разів швидше. Використання частотних перетворювачів для контролю функціонування системи вважається єдиним можливим рішенням перерахованих вище проблем. З'являється можливість регулювати обороти двигуна без струмових перевантажень, економлячи життєвий ресурс системи, з отримуванням режиму з постійно заданим параметром, експлуатуючи приводи при показниках нижче номінальних. Зазвичай, це призводить до економії електроенергії до 70% і збільшення терміну служби до 5 разів. Частотний перетворювач змінює частоту обертання електродвигуна таким чином, щоб тиск залишався постійним при будь який витраті. В цьому режимі тиск, створюваний насосом, збільшується зі збільшенням подачі для того, щоб компенсувати збільшені втрати на гідравлічні опори. Частотний перетворювач дозволяє змінювати напрямок обертання валу двигуна та забезпечує його плавний пуск, зупинку, швидкість, значення крутного моменту, вихідну частоту, струм і напругу обмоток двигуна, вихідну потужність.

Обґрунтування очікуваної вартості:

Закупівля проводиться на очікувану вартість, яка визначена методом моніторингу ринкових цін на поточний період.