З 1 травня 2019 року в повному обсязі введено в дію Закон України від 09.11.2017 №2189 «Про житлово–комунальні послуги», яким визначено нову класифікацію житлово-комунальних послуг; передбачено нову систему взаємовідносин, що виникають в процесі надання та споживання цих послуг, передбачено різні моделі договірних відносин у сфері комунальних послуг. П.2 ст.12 розділу ІV даного Закону визначено, що договори про надання послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими законом державними органами відповідно до закону.

13 серпня 2019 року набула чинності постанова Кабінету міністрів України від 05.07.2019 р. №690 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення».

КП «Облводоканал» ЗОР повідомляє споживачів, які є власниками індивідуальних (садибних) житлових будинків, про необхідність укладання договору на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення відповідно діючого законодавства. Згідно абзацу 3 п. 4 ст. 13. Закону України «Про житлово–комунальні послуги», якщо протягом 30 днів з моменту отримання проекту договору від виконавця послуги споживач не повідомів про свою відмову від укладання договору, а вчинив дії, які засвідчують його волю до отримання відповідної послуги від цього виконавця, договір вважається укладеним у редакції, запропонованій виконавцем комунальної послуги. Зі змістом тексту договору з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення можливо ознайомитися за посиланням .