До відома мешканців смт Кушугум, смт Балабине, смт Малокатеринівка!

З 01 серпня 2023р. на території смт Кушугум, смт Балабине, смт Малокатеринівка виконавцем послуги з централізованого водопостачання визначено КП «Облводоканал» ЗОР. Повідомляємо про важливі зміни у порядку надання послуг з централізованого водопостачання.

Тарифи на централізоване водопостачання

Постановою НКРЕКП від 22.12.2021р. №2846 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення КП «Облводоканал» ЗОР» з 01.01.2022р. введено у дію тарифи на послуги з централізованого водопостачання для споживачів, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання – 25,044 грн. з ПДВ за 1м3.

У відповідності до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та постанови КМУ від 21.08.2019р. №808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування…» станом на 01.03.2022р. КП «Облводоканал» ЗОР введена в дію плата за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента (адресу) за кожним видом послуг 22,92 грн. з ПДВ.

З тарифами та структурою плати за абонентське обслуговування можливо ознайомитися на офіційному веб-сайті КП «Облводоканал» ЗОР у розділі «Тарифи».

Вимоги до облаштування вузлів обліку споживачів

У зв’язку з відсутністю інших джерел водопостачання, починаючи з 01 серпня 2023р., КП «Облводоканал» ЗОР задля забезпечення потреб споживачів Кушугумської ОТГ буде купувати питну воду у КП «Водоканал». Тому з метою зменшення втрат питної води споживачам необхідно привести власні мережі у задовільний технічний стан, облаштувати вузли обліку у точці приєднання до мереж централізованого водопостачання згідно вимог чинного законодавства.

Відповідно п. 4 ст. 1 розділу І Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» вузол комерційного обліку – вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині, обладнаній окремим інженерним вводом. П. 2 ст. 3 розділу ІІ того ж Закону встановлено, що вузол комерційного обліку встановлюється на межі майнової належності в кожній точці приєднання до зовнішніх інженерних мереж.

Місце встановлення вузла комерційного обліку визначається відповідно до Порядку оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №206, та «Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», затвердженими Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №190 (надалі – Правила 190).

Згідно п. 11 Порядку №206 оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється відповідно до проектної документації з дотриманням будівельних норм і правил. Дана норма дублюється і п. 1 ст. 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Правилами №190 встановлено, що самовільним приєднанням до систем централізованого водопостачання вважається приєднання за відсутності технічних умов та з їх порушеннями, без укладання договору, у разі відсутності або невідповідності нормам розміщення засобу комерційного обліку, у разі порушень елементів опломбування, у разі недопущення чи перешкоджання виконавцю послуги у проведенні обстеження. Споживачі, у яких виявлено відповідне порушення, підлягають відключенню від систем централізованого водопостачання. У разі самовільного приєднання розрахунок води здійснюється за пропускною спроможністю водопровідного вводу при швидкості руху води 0,7 м/с та дією її повним перерізом цілодобово.

Повідомляємо, що прилади обліку споживачів, які приєднані до мереж централізованого водопостачання у населених пунктах Кушугумської ОТГ, будуть прийняті КП «Облводоканал» ЗОР на комерційний облік у разі відповідності облаштування їх вимогам діючого законодавства.

Споживачам на момент проведення обстеження необхідно надати працівникам КП «Облводоканал» ЗОР (у разі наявності) технічні умови на проектування та проектну документацію водопровідного вводу, якими підтверджується дозвіл на приєднання до мереж та узгодження місця встановлення приладу обліку попереднім виконавцем.

Усім споживачам буде надано припис: протягом шести місяців з дати припинення бойових дій на території Запорізької області облаштувати вузли комерційного обліку на межі балансової належності у точці приєднання до централізованих мереж водопостачання.

У випадку відсутності у споживачів технічних умов, проекту на підключення водопровідного вводу, при відмові споживача виконувати вимоги КП «Облводоканал» ЗОР щодо облаштування вузлу комерційного обліку на межі балансової (майнової) належності (точці приєднання до мереж виконавця), прилади обліку, встановлені раніше без дотримання вимог законодавства та нормативних документів, будуть зняті з абонентського обліку по закінченню строку державної повірки.

Споживачам, що мають прилади обліку, встановлені не у точці приєднання до мереж централізованого водопостачання та не мають відповідної технічної документації, необхідно буде звернутися до представників КП «Облводоканал» ЗОР для узгодження місця облаштування вузлу комерційного обліку.

Перевірка водопровідних мереж домогосподарств споживачів та укладання договорів

Споживачі послуги з централізованого водопостачання зобов’язані виконувати обов’язки, визначені Законом України «Про житлово–комунальні послуги» та своєчасно надавати допуск представникам КП «Облводоканал» ЗОР для проведення обстеження технічного стану водопровідних мереж, для перевірки даних особистого рахунку та огляду водопровідних мереж.

Починаючи з 01 серпня 2023 р., розпочнеться робота з прийому на абонентський облік споживачів (фізичних та юридичних), приєднаних до водоводів КП «Облводоканал» ЗОР, на території смт. Кушугум, смт Балабине, смт Малокатеринівка.

На момент перевірки просимо споживачів (населення) надати наступні документи: у разі наявності - технічні умови на приєднання будинку до централізованих мереж водопостачання та/або проектну документацію на водопровід та вузол обліку.

Індивідуальний споживач (населення) (власник (співвласник, користувач) житлового приміщення (будинку) для приєднання до умов договору надає представнику КП «Облводоканал» ЗОР разом із Заявою-приєднання (форма розміщено на веб – сайті підприємства разом з публічним договором) наступний перелік документів:

 1. Копія паспорту.
 2. Копія документа, яким визначено право власності (копія договору купівлі-продажу, дарування тощо або витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності) або документ на користування приміщенням (договір оренди, найму тощо).
 3. Копії паспортів засобів обліку води або копії свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки.
 4. Письмова згода всіх співвласників приміщення на укладення договору з одним із співвласників (у разі, якщо приміщення перебуває у власності кількох осіб).
 5. Копія технічного паспорту приміщення споживача.
 6. Довідки про реєстрацію на всіх осіб, які фактично користуються послугами.

Юридична особа (власник (користувач) будівлі (приміщення у будівлі) не пізніше 30.07.2023р. для укладання договору на послугу зобов’язана надати на поштову адресу КП «Облводоканал» ЗОР (вул.Перемоги, 129а, м.Запоріжжя, 69005) наступні документи:

 1. Свідоцтво про державну реєстрацію або Виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
 2. Довідка Головного управління статистики про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
 3. Довідка про взяття на облік платника податків.
 4. Статут (Положення).
 5. Документ, підтверджуючий повноваження керівника (протокол зборів, довіреність або інший).
 6. Документ (наказ, розпорядження, лист за підписом керівника) щодо визначення осіб на об’єктах споживача, відповідальних за водопостачання та водовідведення та виконання обов’язків, передбачених договором.
 7. Для фізичних осіб–підприємців, для фізичних осіб: паспорт громадянина України (реєстраційне посвідчення); Ідентифікаційний податковий номер.
 8. Документи, що підтверджують право власності або користування на об’єкт водоспоживання та водовідведення (витяг з реєстру права власності на нерухоме майно, договір купівлі-продажу об’єкту нерухомості, свідоцтво на право власності, акт приймання-передачі об’єкту нерухомості, договір оренди, рішення про передачу майна, акт приймання-передачі водопровідних мереж, акт приймання-передачі каналізаційних мереж (для новозбудованих об’єктів – обов’язково) тощо);
 9. Для об’єктів, що знаходяться у стані будівництва або реконструкції: копії повідомлення (Декларація) Інспекції Держбудконтролю про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об’єкту до експлуатації, акту введення в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, акту приймання-передачі, свідоцтва на право власності, правовстановлюючого документа на земельну ділянку.
 10. За наявності прибудинкової території - копія правовстановлюючого документа на земельну ділянку (витяг з реєстру прав, договір оренди земельної ділянки, акт постійного користування земельною ділянкою, акт про право власності тощо).
 11. Технічні умови на приєднання до систем централізованого питного водопостачання та водовідведення КП «Облводоканал» ЗОР.
  Дозвіл власника мереж, уповноваженої особи обслуговуючої відповідні мережі організації на приєднання до мереж водопостачання та водовідведення - у разі приєднання споживача до мереж водопостачання та водовідведення, що не знаходяться на балансі КП «Облводоканал» ЗОР.
 12. Проект на приєднання до систем централізованого питного водопостачання та водовідведення, розроблений відповідно до технічних умов.
 13. Розрахунок водогосподарського балансу водоспоживання та водовідведення, узгоджений з КП «Облводоканал» ЗОР (надається споживачем щорічно).
 14. Схема розподілу зон обслуговування та (майнової) балансової належності систем централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (внутрішньобудинкових інженерно–технічних систем будівлі, приміщення), узгоджених з зі структурними підрозділами та Дирекцією технічною КП «Облводоканал» ЗОР (4 примірника).
  Схеми мають бути виконані: для об’єктів, що стоять окремо (будинки, споруди, земельні ділянки) – на генплані або ситуаційному плані у масштабі 1:500 із зазначенням будівлі, меж землі, мереж водопостачання і водовідведення, місць розташування контрольного колодязя, точок розподілу.
 15. Акт розмежування майнової належності та експлуатаційної відповідальності сторін (заповнюється виконавцем послуги).
 16. Технічний паспорт приладу обліку води.
 17. Проектна документація на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку та обладнання інженерних систем для забезпечення такого обліку.
 18. Проект та технічна документація на вигрібну яму та договір з перевізником на послугу з вивозу стічних вод у випадку, якщо об’єкт споживача не приєднаний до мереж централізованого водовідведення.
 19. План земельної ділянки споживача з зазначенням площі у гектарах (витяг з бази Державного кадастру);
 20. Бюджетні асигнування на послуги з водопостачання та водовідведення, встановлені розпорядником бюджетних коштів (для бюджетних установ, закладів).
 21. Заява на укладання договору для юридичних осіб (окремо розташовані будівлі)

Всі копії повинні бути завірені належним чином керівником підприємства.

Передача показань засобів обліку до КП «Облводоканал» ЗОР

З метою проведення остаточних розрахунків з КП «Водоканал» споживачам смт Кушугум, смт Балабине, смт Малокатеринівка необхідно до 31.07.2023р. надати до КП «Водоканал» показання вузлів обліку та вирішити питання щодо повернення зайво сплачених коштів (якщо на особовому рахунку утворилася переплата станом на 31.07.2023р.). Звертаємо увагу споживачів, що у разі невирішення ними своєчасно вищезазначених питань з попереднім виконавцем, КП «Облводоканал» ЗОР не буде розглядати скарги, пов’язані з поверненням коштів або з виконанням перерахунків обсягів за період до 31.07.2023р. (у разі ненадання споживачем показань у вказаний термін).

Показники приладів обліку холодної води приймаються щомісяця до останнього дня місяця.

На сьогоднішній день існують наступні способи передачі показань:

Інформаційний центр КП «Облводоканал» ЗОР

тел. 0-800-600-110 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів на території України)

Графік роботи Інформаційного центру КП «Облводоканал» ЗОР

Понеділок-четвер з 8.00 до 17.00 (окрім святкових днів)

п’ятниця з 8.00 до 15.45

автовідповідач працює цілодобово

📍 Особистий кабінет фізичних осіб КП «Облводоканал» ЗОР.

📍 Viber-bot

Перейдіть до чат-боту через один із способів:

• за посиланням

• введіть у пошуку GKH_IN_UA bot

• відскануйте QR-код

viber_bot

📍 Telegram-bot

Перейдіть до чат-боту через один із способів:

• за посиланням

• введіть у пошуку GKH_IN_UA_BOT

• відскануйте QR-код

telegram_bot